MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE
   Dzisiaj jest Poniedziałek, 1 maja, 2017r. Ostatnia aktualzacja miała miejsce: 10 grudnia 2006r. Homepage

Programowanie: Artykuły * FAQ * Download * Komponenty * Książki WWW: Artykuły * Narzędzia * Kursy * Darmowe * FAQ * Skrypty * Ksiązki Off-Topic: Aforyzmy * Humor Inne: Forum * Wiki * Liczniki * Linki * Chat * Grafika * Video * InneZamykacz


   Wakacje - czas w którym mimo ża mamy pełno zajęć, nudzimy się. Skutkiem tej nudy okazał się być program do zamykania systemu po określonym czasie. Nadałem mu bardzo wyrafinowaną nazwę - "Zamykacz" ;). Co tu dużo gadać, wygląda on tak:

   Te wszystkie napisy (np. "Rozpocznij odliczanie") są po prostu płaskimi przyciskami. Krawędzie pokazują się po najechaniu myszką. W programie jest też możliwość wyboru dnia kiedy system ma być zamknięty (bo przecież zdarza się że checemy wyłączyć PC dopiero po północy. Dialog wyboru dnia jest bardzo prosty i składa się praktycznie z jednej kontrolki (CCalendar). Wygląda to tak:

   Gdy już rozpoczniemy odliczanie (nie zaznaczając minimalizacji do traya), okienko zmieni swoją postać na coś takiego:
   Ten czerwony wykresik z tyłu jest animowany, cały czas się przesuwa. Po co ? Ot, taki bajer :). Program można "schować" do traya, w wyniku czego pojawia się animowana ikonka:

   Musicie mi uwierzyć na słowo, to kółeczko się naprawdę fajnie kręci ;). 30 sekund przed zamknięciem wyświetla się okienko ostrzegawcze z możliwością anulowania zamknięcia systemu:

   Tak, no i to chyba tyle. Program skompilowałem w Borland C++ Builder 6 Personal dołączonym do PCWK 10/2002.


Stronę przygotował: Kacper Cieśla (comboy). Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama * Zgłoś błąd * Kontakt * Hosting * O stronie * Sponsoring
Czas generowania strony: 0s