MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE
   Dzisiaj jest Czwartek, 25 maja, 2017r. Ostatnia aktualzacja miała miejsce: 10 grudnia 2006r. Homepage

Programowanie: Artykuły * FAQ * Download * Komponenty * Książki WWW: Artykuły * Narzędzia * Kursy * Darmowe * FAQ * Skrypty * Ksiązki Off-Topic: Aforyzmy * Humor Inne: Forum * Wiki * Liczniki * Linki * Chat * Grafika * Video * InneJak włączyć obsługę polskich liter w Borland C++ Builderze ?
   Jak już pewnie zauważyłeś, przy próbie wpisania polskich liter na formie, wyskakują różne, zależnie od litery, okna dialogowe. Jedynym sposobem na włączenie pliterek jest wyłączenie skrótów klawiszowych z altem. Można to zrobić na dwa sposoby:

   Pierwszy jest bardzo prosty. Wchodzisz na www.borland.pl, wchodzisz do działu z Builderem, rejestrujesz się i pobierasz patcha. Jest to 1-bajtowy plik zmieniający klucz w rejestrze.

   Drugi sposób to edycja tego klucza samodzielnie. Jest on bardziej uniwersalny, bo przy odrobinie sprytu można go zastosować także w innych produktach Borlanda (Delphi, oraz wcześniejsze wersje Buildera). Jako że pytanie oznaczone jest "dla początkujących" opiszę tu dokładnie całą procedurę od początku.
  • Start->Uruchom->regedit.exe
  • Po lewej jest lista kluczy. Teraz wejdz do klucza o nazwie:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Borland\C++Builder\5.0\Editor\Options
  • Po prawej, gdzieś w pustym miejscu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz: Nowy->Wartość Ciągu (Polska język nie być trudna ;]).
  • Nazwij tą wartość NoCtrlAltKeys
  • Kilknij na nią dwukrotnie i w polu Dane Wartości wpisz 1
   To wszystko. Nie było takie trudne prawda ? Przepraszam tylko jeżeli zbyt szczegółowo opisałem dodawanie wartości do rejestru, ale mam nadzieje że niektórym przyda się taki właśnie opis.


Stronę przygotował: Kacper Cieśla (comboy). Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama * Zgłoś błąd * Kontakt * Hosting * O stronie * Sponsoring
Czas generowania strony: 0s