MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE
   Dzisiaj jest Czwartek, 25 maja, 2017r. Ostatnia aktualzacja miała miejsce: 10 grudnia 2006r. Homepage

Programowanie: Artykuły * FAQ * Download * Komponenty * Książki WWW: Artykuły * Narzędzia * Kursy * Darmowe * FAQ * Skrypty * Ksiązki Off-Topic: Aforyzmy * Humor Inne: Forum * Wiki * Liczniki * Linki * Chat * Grafika * Video * InneJak korzystać z darmowego kompilatora Borland C++ ?
   Tak, wiem że pytanie jest na niskim poziomie, ale niektórzy piszący w sobie w BCB nie wiedzą jak zabrać się do "łysego" kompilatora. No więc od początku.

   Należało by zacząć od sciągnięcia tego kompilatora. Znajdziesz go np. na oficjalnej stronie Borlanda. Nastepnie instalka. Proponuje domyślny katalog. No i już mamy zainstalowany kompilator. Jakie to proste ;]. Sęk w tym, że jeżeli teraz chciałbyś z niego korzystać za każdym razem należałoby wywoływać go z kilkoma parametrami co przy wielokrotnym kompilowaniu jest dosyć uciążliwe. Aby to ominąć należy w katalogu [Katalog Borlanda]\BCC55\Bin utworzyć plik "bcc32.cfg". Jeżeli będziesz go tworzył notatnikiem to uważaj bo sprytny notatnik utworzy Ci pliczek "bcc32.cfg.txt" :].

   Jeżeli przy instalacji wybrałeś domyślny katalog, to do "bcc32.cfg" powinieneś wpisać coś takiego:

-IC:\Borland\BCC55\Include
-LC:\Borland\BCC55\Lib

   Więcej parametrów, takich jak np. katalog od którego wrzucane będą exeki, otrzymasz po wpisaniu w lini poleceń "bcc32" (bez żadnych parametrów).

   Do edycji kodu źródłowego możesz wykorzystać np. Notatnik, pliki kompilujesz uruchamiając bcc32 z parametrem który jest nazwą pliku do skompilowania. No i jeszcze jedna uwaga, a właściwie to często zadawane pytanie. Mianowicie, jeżeli piszesz program pod Windowsa, tzn taki z formą i/lub z WinMain, to przy kompilacji musisz jeszcze podać parametr -tW.

   No i to by było chyba na tyle, oczywiście są programy, darmowe, które znacznie ułatwiają korzystanie z kompilatora (np. Dev-C++), ale naprawdę warto opanować sztukę programowania pod "łysym" kompilatorem.
Stronę przygotował: Kacper Cieśla (comboy). Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama * Zgłoś błąd * Kontakt * Hosting * O stronie * Sponsoring
Czas generowania strony: 0s