MOJA PASJA - PROGRAMOWANIE
   Dzisiaj jest Poniedziałek, 1 maja, 2017r. Ostatnia aktualzacja miała miejsce: 10 grudnia 2006r. Homepage

Programowanie: Artykuły * FAQ * Download * Komponenty * Książki WWW: Artykuły * Narzędzia * Kursy * Darmowe * FAQ * Skrypty * Ksiązki Off-Topic: Aforyzmy * Humor Inne: Forum * Wiki * Liczniki * Linki * Chat * Grafika * Video * InneEfektywna reklama
   Sporo mówi się i pisze o cechach jakie powinien spełniać baner efektywny, czyli taki, który jest często i chętnie klikany przez oglądających. Mówi się o formach, rozmiarach, objętości, kolorach, treści. Wszystko to jest ważne. Rzadko jednak porusza się temat efektywnej lokalizacji banera na stronie WWW. Nie mam na myśli dotarcia do tematycznie właściwego nośnika reklamy, bo to jest sztuka sama w sobie. Chodzi konkretnie o to, gdzie najlepiej umieścić baner na pojedynczej stronie WWW: u góry, z boku, pośrodku czy może na jej końcu?

   Na decyzję o kliknięciu banera ma wpływ nie tylko jego wygląd, lecz również lokalizacja na stronie WWW. Często o tym zapominamy, umieszczając miejsce na baner gdzie popadnie, lub gdzie twórca strony zdoła je upchnąć.

   Testom poddano trzy typy lokalizacji: obok paska przewijania strony, na 1/3 wysokości strony widzianej po załadowaniu w oknie przeglądarki oraz dwa banery tego samego produktu umieszczone na początku i na końcu strony

   Lokalizacja 1

   Testowano dwa banery: jeden tradycyjny o wymiarach 468X60 umieszczony na początku strony oraz drugi o wymiarach 125X125 (tzw. square button) umieszczony tuż obok prawego paska przewijania w oknie przeglądarki. Każda lokalizacja testowana była przez tydzień. Treść obu reklam była podobna, na ile pozwalał na to ich kształt i rozmiar. Badania wykazały 228% róznicę w wartości wskaźnika kliknięć na baner, na korzyść reklamy przy pasku przewiania.

   Konkluzje: Reklama umieszczona obok paska przewijania okna przeglądarki generuje większą liczbę kliknięć. Oglądający znacznie chętniej klika taki baner, ponieważ jego kursor znajduje się zazwyczaj na pasku przewijania w chwili wczytywania się strony. Lokalizacja ta dotyczy zwłaszcza banerów typu button oraz banerów wertykalnych.

   Lokalizacja 2

   Testowano dwa banery o wymiarach 468X60 przez tydzień. Treść obu była taka sama Jeden baner umieszczony został na początku strony, zaś drugi - na 1/3 jej wysokości. Badania wykazały, że baner umieszczony na 1/3 wysokości strony notował 77% kliknięć więcej od banera na początku strony.

   Konkluzje: Wskaźnik liczby kliknięć będzie większy, jeżeli baner umieszczony jest na 1/3 wysokości strony widzianej po załadowaniu strony w oknie przeglądarki. Wzrok oglądającego najpierw pada na to właśnie miejsce, a nie, jak to się zwykło uważać, na sam początek strony.

   Lokalizacja 3

   Najpierw testowano baner umieszczony na początku strony, a następnie umieszczono go w dolnej części strony. Każda z lokalizacji testowana była przez tydzień. Okazało się, że o dziwo, nie ma większej różnicy w ich popularności. Natomiast wskaźnik kliknięć na baner dla obu banerów zwiększył się w momencie, gdy i na górze, i na dole znajdował się ten sam baner.

   Konkluzje: Dwa banery dotyczące tego samego produktu, umieszczone na tej samej stronie generować będą większy wskaźnik kliknięć. Pierwszy umieszczony na początku strony i drugi na jej końcu. Dla wielu oglądających ważniejsza jest treść strony, po to na nią weszli.

   Podsumowanie

   Okazuje się więc, że mit popularności banerów umieszczonych na samym początku strony jest fałszywy. To ważne, bowiem ta sama lokalizacja okaże się najefektywniejsza w przypadku innych typów witryn, np. portali czy vortali.

   Inne cechy efektywnego bannera

   Chętniej klikane są banery oferujące informacje o produkcie czy usłudze niż o samej firmie. Wniosek: baner z logo firmy i jej nazwą będzie mniej efektywny od banera z wizerunkiem produktu i tekstem zachęcającym do jego kliknięcia, np. "nowa rewelacyjna drukarka" czy "hosting za reklamę".

   Reklama banerowa staje się znacznie efektywniejsza, gdy nawiązuje do treści strony, na której się znajduje.   Wasze opinie:
   Średnia ocena: 2.23/10 (73 głosów)
   
   Liczba komentarzy: 57031 (pokaż wszystkie)Skomentuj !   


Autor: I really like your writing style, good information, thankyou for posting D. dkfedcdddbfkData dodania: 2016-08-22
I really like your writing style, good information, thankyou for posting D. dkfedcdddbfk


Autor: GchxgdDkuData dodania: 2016-08-19
Kim, I sure did.One of my FAVORITE magazines to read.Love all the inrpasition.I can get lost in that magazine.Now you know why I painted my house white. Anne


Autor: MLbSD2VzQData dodania: 2016-08-19
Alguem sabe por onde anda o presidente Lula e o ministro Amorim???????? por que o mesmo nao foi visitar as vitimas das enchentes no nordeste?????? serah que eh mais facil tratar de assuntos do Ira do que de sua propria ge#?8???t………&ne230;……cade ele gente??????????[]


Autor: rBJXQEDJData dodania: 2015-12-16
Hej Kia! Jeg ved ikke om du har lagt me6rke til det, men de der Anywho damer kopierer dig. Jeg har lagt me6rke til det flere gange. Fx. dette indle6g er potest d.16 marts hos dem.Ved ikke rigtig hvad jeg vil med det, but just thought you should know. :)


Autor: yqhumcData dodania: 2012-09-22
JzqtZ6 ofegcosmbvab, [url=http://fnucuespudqc.com/]fnucuespudqc[/url], [link=http://rooibmwcfmmu.com/]rooibmwcfmmu[/link], http://hjzzjcnnvoah.com/


Autor: rkyqehtpnData dodania: 2012-09-21
4fEaXc lphjohmojugf, [url=http://dnhdvuxpgjco.com/]dnhdvuxpgjco[/url], [link=http://nbvwfhxseqfl.com/]nbvwfhxseqfl[/link], http://jqqbaigmxxkq.com/


Autor: vfsknajData dodania: 2012-09-20
PiBvtj trpemuvhdhid, [url=http://phusmkikyskc.com/]phusmkikyskc[/url], [link=http://iagmbnavqxsb.com/]iagmbnavqxsb[/link], http://hahsnyrfkxrj.com/Stronę przygotował: Kacper Cieśla (comboy). Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama * Zgłoś błąd * Kontakt * Hosting * O stronie * Sponsoring
Czas generowania strony: 0.356s